تخفیف 60 درصدی تسمه تایم 206 که همه رو متعجب کرد

تسمه تایم 206 که به عنوان تسمه های سنکرون یا تسمه های دندانه دار نیز شناخته می شوند اغلب در برنامه های حمل و نقل، نمایه سازی و موقعیت یابی استفاده می شوند که در آنها به گشتاور یا انتقال نیرو و نرخ های شتاب بالا نیاز است.

بر خلاف تسمه های V شکل که برای انتقال نیرو به اصطکاک بین تسمه و قرقره متکی هستند، تسمه های تایم درگیری مثبتی بین دندانه های تسمه و دندانه های قرقره دارند، بنابراین امکان لغزش از بین می رود. این امر باعث می شود تسمه های تایم در انتقال قدرت بسیار کارآمد باشند و دقت موقعیت یابی خوبی به آنها می دهد.

پروفیل‌های تسمه‌های همزمان ذوزنقه‌ای در مقابل منحنی‌خطی در مقابل منحنی‌خطی اصلاح‌شده
توزیع بار بهتر و انتقال های مش بندی صاف به این معنی است که دندان های منحنی ساکت تر از گزینه های ذوزنقه ای هستند. نکته مهم این است که طرح های منحنی دارای عکس العمل بیشتری نسبت به پروفیل های ذوزنقه ای هستند.

تسمه
سازندگان کمربند معمولاً طرح‌های دندانی انحصاری یا ثبت شده خود را ارائه می‌دهند، اما حتی طرح‌های اختصاصی نیز بر اساس یکی از سه نمایه اصلی ذوزنقه‌ای، منحنی یا منحنی‌خطی اصلاح‌شده است. هر کدام مزایایی در انتقال نیرو، قابلیت سرعت یا عکس العمل دارند.

اگرچه پروفیل های دندانه تسمه تایم تنها بر اساس سه طرح اساسی است، تسمه هایی با همان نوع پروفیل دندان و فاصله دندانه ای یکسان ممکن است قابل تعویض نباشند. این به دلیل تغییرات در ابعاد دندانی بین طرح های سازنده و در برخی موارد حتی در خط تولید یک تولید کننده مشخص است.

پروفیل دندان کمربند ذوزنقه ای شکل
تسمه‌هایی با پروفیل دندان ذوزنقه‌ای احتمالاً بیشترین استفاده را در کاربردهای تسمه تایم دارند، به‌ویژه برای موقعیت‌یابی خطی و کاربردهای انتقال. آنها قابلیت انتقال نیرو و واکنش کم دارند. اما شکل دندان ذوزنقه ای منجر به غلظت بالای تنش در رابط تسمه-قرقره می شود که می تواند منجر به نرخ سایش بالا در زمانی که گشتاور یا سرعت انتقالی بالا باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.