استفاده از چوب ترمو در ساخت ماشین شارژی

چوب ترمو عملیات حرارتی شده چوبی است که تا دمای بسیار بالا، 190 درجه سانتی گراد و 230 درجه سانتی گراد گرم می شود.

این درمان به تنهایی، بدون افزودن محصولات شیمیایی، ساختار داخلی و خواص چوب را اصلاح می کند. پس از درمان، چوب پایدار و در برابر گذشت زمان مقاوم است. چوب ظاهر آن را افزایش می دهد و رنگ گرمی به خود می گیرد که آن را برای برخی کاربردها جالب می کند. در اروپا، مزایای این فناوری در چهار دهه اخیر شناخته شده است. در کانادا، کاربردهای تجاری برای این چوب در دهه گذشته توسعه یافته است.

فرآیند عملیات حرارتی

عملیات حرارتی فرآیندی است که بر اساس قرار دادن چوب در دمای نزدیک به منطقه احتراق در غیاب اکسیژن در طول زمان قرار گرفتن در معرض، با اعمال چرخه خاصی برای هر گونه چوب است.

مهمترین پارامترهایی که در این فرآیند باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

درجه حرارت
زمان
عدم وجود اکسیژن
چرخه
درجه حرارت
قرار گرفتن در معرض گرمای چوب شروع درمان است. این در نهایت باعث ایجاد تغییراتی در اجزای فیزیکی و شیمیایی چوب می شود که این روش را از خشک کردن ساده متمایز می کند. این تغییر عمیق در ساختار چوب بر مواد مغذی موجود در چوب تأثیر می گذارد، آب دوستی و ثبات ابعادی آن را تغییر می دهد. همچنین بر رفتار مکانیکی آنها تأثیر می گذارد.

چوبی

پس از رسیدن به حداکثر دما، چوب با اسپری آب خنک می شود. این کار به تدریج چوب را به دمای اتاق بازمی گرداند و به دنبال آن خواص پایداری و دوام در دماهای بالا به دست می آید.

زمان

کل درمان این فرآیند 8 تا 10 ساعت طول می کشد

عدم وجود اکسیژن

تخته عملیات حرارتی شده

رساندن چوب به دمای 240 درجه سانتیگراد بدون تخریب و در غیاب O2 نیاز به دقت مطلق دارد. از سوی دیگر، همچنین مستلزم رعایت دقیق منحنی‌های درمان است. همچنین نیاز به تسلط بر یک عامل تعیین کننده در واکنش های چوب در دمای بالا دارد: اکسیژن. این اکسیژن بدترین دشمن عملیات حرارتی است که هدف آن حفظ کیفیت چوب است و حضور آن در کوره خطر احتراق را به همراه دارد.
چرخه.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.